Met het stempeltje (ook wel bekend als de kloon-tool) in Photoshop kun je gemakkelijk delen uit je foto verwijderen. In deze basistutorial laat ik zien hoe dit werkt. Het stempelgereedschap zit al heel lang in Photoshop en hoewel er een aantal handige uitbreidingen op zijn gekomen is dit gereedschap nog steeds een praktische oplossing bij redelijk wat fotobewerkingen.
Over de auteur; James van der Borght James is werkzaam als fotograaf en doet dat vanuit zijn eigen studio waar hij zich voornamelijk bezig houd met het maken van reclamefoto's. In 1994 stapte hij als een van de eerste over naar de digitale fotografie met als belangrijkste gereedschappen zijn camera en het programma Photoshop.
Het is zeker heel erg handig, maar ik ben het er niet mee eens dat je deze altijd op 100% moet laten staan, want in sommige gevallen vind het prettiger werken wanneer deze op bijvoorbeeld 80% staat.
Je kan er echt heel erg veel me. Ik maak een laag en cloon daar grof weg lekker op los. Dan maak ik een masker en poets de grove stukken weg. Daarna maak ik de laag transparanter om een natuurlijker look te krijgen.
Let op: Op een artikel ouder dan 7 dagen kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, registreer je dan gratis.
Oke, ik zal eerlijk zijn; het maken van groepsfoto's is niet mijn favoriete bezigheid. Een klein groepje is doorgaan nog prima in de hand te houden, maar bij grotere groepen wordt het lastig om een goede foto te maken. Van Arjo kreeg ik echter de vraag voor een aantal tips voor het maken van groepsfoto's. En eigenlijk heb ik er wel een aantal..