|
 |
 Edward | zaterdag 19 juni 2010, 08:42 Ton leuke foto's, maar foto 2 springt er voor mij echt uit. Echt heel goed om het rood van de toilet weer terug te laten komen in het verkeersbord dat maakt de foto heel krachtig voor mij. Groetjes
|
|
 |
|
Vincent Lam | zaterdag 19 juni 2010, 10:42 In stilte lees ik altijd graag jouw verhalen Ton. Maar ik kon het dit keer niet laten om de vertaling te geven die op de tas staat van foto drie waar mamma haar kroost in haar armen heeft verzonken in gedachte. Op de tas staat "Muisje houdt van grote rijstkorrel". Ik blijf het een leuke tekst vinden 
|
|
 |
|
Ton, weer bedankt voor de leuke serie het is voor mijn een onderwerp wat nog steeds blijft boeien. Benieuwd naar het volgende artikel
|
|
 |
 Niels | zaterdag 19 juni 2010, 18:58 Ieder artikel weer geniet ik! Ik geloof inderdaad dat ik de gepofte aardappel maar over sla, maar de foto is erg goed!
|
|
 |
|
Moest zo lachen om de rechtstreeks uit de verpakking podium outfit… Geweldig! Daar is toch wel moed en flexibiliteit voor nodig! En dan de zelfverzekerde houding van de pijprokende heer … prachtig. Nogmaas genoten van je serie gelegenheidsmodellen!
|
|
 |
 EdC | zondag 20 juni 2010, 14:02 Weer een mooie blik in het huidige China! Ik geef je de suggestie foto 3 (moeder en kind) iets te croppen. Je hebt de onderkant krap op de tas zitten. Als je iets van de bovenkant weghaalt, daar heb je ruimte te over, dan ontstaat een naar mijn smaak evenwichtiger beeld.
|
|
 |
|
gast | zondag 20 juni 2010, 18:35 Het spijt me, ik blijf je foto's saai en afstandelijk vinden.
|
|
 |
|
Daniël | zondag 20 juni 2010, 21:25 Ik vind de foto's weer prachtig. Gewoon dagelijke beelden die toch bijzonder zijn. Ik wacht geduldig op deel 6. Euh, je weet zeker dat ze een soort aardappel aan het poffen is? Het zou mij niet verbazen dat de laatste vervelende klant in de ketel zit.  @gast: bij deel 6 hoef je niet aan te geven dat je het saai en afstandelijk vindt. Jouw mening is inmiddels duidelijk.
|
|
 |
 EdC | zondag 20 juni 2010, 21:26 @ Gast. Zou je jouw opmerking 'afstandelijk' kunnen uitleggen? En wat is volgens jou de remedie?
|
|
 |
|
Leon | zondag 20 juni 2010, 21:57 Vind dit zelf ook de mindere reeks. Afstandelijke ben ik het wel mee eens, want tussen 'modellen' en fotograaf blijkt geen enkele interactie aanwezig te zijn. 3e plaat vind ik dan nog wel iets hebben
|
|
 |
|
gast | maandag 21 juni 2010, 10:03 @Daniel: de beelden zijn vrij recht toe recht aan, onderwerp gecentreerd, statische compositie, geen spannend moment, in mijn ogen gemakkelijke oppervlakkige kiekjes. In die zin ervaar ik het als afstandelijk. De persoon hoeft niet zo zeer letterlijk oog contact te maken met de fotograaf, het gaat erom dat de fotograaf 'contact' maakt met zijn onderwerp. Ik zie geen dynamische interactie met het onderwerp. Misschien de volgende keer eerst een praatje maken, en dichter bij gaan staan met je camera. Jullie mogen best wat kritischer naar elkaar zijn om zodoende meer van elkaar te leren.
|
|
 |
|
Ruud | maandag 21 juni 2010, 11:05 @Leon en 'gast, daar heb júllie een duidelijk punt. Dit is meer straatfotografie dan modelfotografie. Maar dat is misschien hokjes. De foto van de aardappelmevrouw is in die zin niet geslaagd: je ziet de bezigheid maar half. Meer moeite heb ik met foto 2. Op zich wel leuk gevonden, maar er zit geen diepte in.
Ton, er treedt een voorspelbaarheid op. Onderwerp netjes in het midden en door een nabewerking of camera-instelling maak je beelden vlak. Die kritiek is niet nieuw. Hij kwam voor het eerst op bij jouw nachtfoto's. Op zich vaak mooie beelden, waaraan je eigenlijk de kracht onttrok.
Ik neem aan dat jouw volgende deel ook zo zal zijn. Jammer. Dat bedoel ik overigens zeker niet hatelijk. Jouw beelden verdienen beter.
|
|
 |
|
Jan | maandag 21 juni 2010, 13:25 Leon, Gast en Ruud, Ik ben het volledig met jullie eens. Het wordt weer tijd voor een verfrissende reeks foto's die meer tot de verbeelding spreken en duidelijk meer geïnspireerd worden vastgelegd. Ton Vingerhoets heeft zijn kans gehad. Graag nieuwe "frisse" inbreng die weer begint met een nieuw deel 1!
|
|
 |
|
Govert | maandag 21 juni 2010, 22:53 Misschien zit één van de verschillen tussen het werk van Ton Vingerhoets en de illustere straatfotografen in het gebruik van het objectief. Als ik het goed heb is Ton een fervent gebruiker van 135 en 200mm objectieven. Henri Cartier-Bresson en Ed van der Elsken werkten met 50mm of groothoek en stonden daardoor letterlijk dichterbij de mensen. Zeker in die zin vind ik deze bijdragen van Ton zeker leerzaam.
|
|
 |
tonv | dinsdag 22 juni 2010, 04:38 @gast, Leon, Ruud en Jan Het schijnt dat jullie elkaar versterken in je mening. De stelling dat je contact moet maken met je onderwerp voor een 'dynamiche' portretfoto vind ik een dogma. Het is ook niet altijd mogelijk. Dat m'n fotografisch werk als vlak en afstandelijk of 'oppervlakkige kiekjes' wordt gekwalificeerd is een tendentieuze 'over the top kritiek'. Gelukkig staan jullie daar alleen in.
@Jan Ik heb inderdaad m'n kans gehad en in ieder geval iets neergezet dat door veel mensen wordt gewaardeerd. Desondanks schijnt het tijd voor een frisse inbreng. Jan, voeg de daad bij het woord en verras ons een met een andere, meer inspirerende kijk op portret- of straatfotografie. Ik stop ermee zodat jij het stokje over kunt nemen, of misschien een van de andere leden van jullie coalitie.
|
|
 |
|
Jeanne | dinsdag 22 juni 2010, 08:47 Ton, jammer als je, doordat sommigen je foto's niet kunnen waarderen, gaat stoppen met het plaatsen van boeiende artikeltjes over China en bijbehorende foto's. Ik heb er iedere keer weer van genoten. Ik hoop dan ook dat er nog wèl een deel 6 verschijnt. Foto 1 vind ik ontroerend grappig met dat ongestreken pak, maar foto 2 is qua kleur en compositie en tegenstelling voor mij de topper van deze serie.
|
|
 |
 Remco | dinsdag 22 juni 2010, 09:04 Ik ben het deels met de kritiek eens, maar de opmerking "tijd voor een frisse inbreng" en "Ton Vingerhoets heeft zijn kans gehad" vind ik ongepast. Opbouwende kritiek zal door elke fotograaf worden gewaardeerd, maar dit zijn geen opbouwende kritieken. Ton, laat de "kritiek" een prikkel zijn om door te gaan! Ik vind de inkijk in dat grote voor mij onbekende land geweldig.
|
|
 |
rbrt | dinsdag 22 juni 2010, 09:59 Probleem is dat de foto's een beetje "hangen" tussen twee verschillende manieren om straatfotografie te benaderen.
Of je maakt echte straatportretten (in die zin zijn deze foto's inderdaad te 'afstandelijk') óf je maakt straatfoto's waarbij mensen figuranten zijn in een foto die een mooi/opmerkelijk/lelijk stukje stad laten zien (die context heb je in dit geval veelal weggekaderd).
De kritiek over te "vlakke" foto's deel ik wel, al bij een eerder blog heb ik aangegeven het jammer te vinden dat de foto's zo weinig contrast hebben en daardoor flets lijken.
|
|
 |
tonv | dinsdag 22 juni 2010, 12:57 @Jeanne en Remco bedankt voor jullie positieve reacties. Ik bedoelde te zeggen dat ik afzie van verdere artikelen over straat- of portretfotografie. De komende tijd ga ik zeker een serie blogs schrijven over Beijing en China. Daarin komt vooral het 'echte' China van weleer naar voren zoals ik dat met het artikel over de hutongs heb proberen te benadrukken.
|
|
 |
|
gast | dinsdag 22 juni 2010, 21:26 Beste Ton, het was goed bedoelde kritiek. Laat je niet ontmoedigen. Sterker nog, ik hoop dat je je voelt uitgedaagd voor een volgende keer. 'Tijd voor iets anders' vind ik onzin, ik ben juist benieuwd naar een volgende serie. Tevreden achterover leunen, genieten van alle veren die je toegestopt zijn, lijkt me juist funest voor je creativiteit en ontwikkeling als fotograaf. Ik verbaasde me over het hoge 'halleluja' gehalte van alle reacties, daarom voelde ik me geroepen een kritisch tegen geluid te geven. Het kan altijd beter, ook al roept iedereen dat het geweldig is. Uiteindelijk bepaald je voor jezelf wat goed of niet goed is.
|
|
 |
tonv | woensdag 23 juni 2010, 09:53 @gast Goedbedoelde kritiek is altijd welkom. Dik vier jaar geleden ben ik van design geswitched naar fotografie. Gezien m'n bagage als art director heb ik me snel kunnen ontwikkelen maar ik ben nu op een punt beland waar ik meer verdieping wil in m'n beelden. En dat vraagt tijd en toewijding.
Photofacts is een medium waar mensen je werk kunnen beoordelen. Uit die informatie kan ik dan wellicht guide lines distilleren die me dichter bij dat doel brengen. Met kreten zoals 'je hebt je kans gehad' en 'oppervlakkige kiekjes' enz. kan ik helaas niets; dat heeft geen enkele content.
Ik span me enorm in om inhoudelijk goede blogs te schrijven waarbij China vaak centraal staat; het land waar ik leef en van hou. Maar ik begin eerlijk gezegd een beetje moe te worden van dat boertige geschreeuw vanaf de zijlijn. Regelmatig bekruipt me het gevoel 'waar doe ik het eigenlijk voor'.
Terecht stel jij dat we creatief niet kunnen groeien wanneer we alleen maar veren in elkaars kont steken. Maar op Photofacts zou ik toch graag zien dat we elkaar benaderen met enig respect voor wat we hier doen. Dat heb ik al vaker geuit maar dat schijnt niet tot iedereen door te dringen.
|
|
 |
|
gast | woensdag 23 juni 2010, 10:19 Je hebt gelijk, de term 'kiekjes' was niet al te sympathiek. Dat had ik beter kunnen verwoorden. Neemt niet weg dat ze zo op me overkomen, ook al heb je erg je best er op gedaan. Als je publiek gaat met je werk moet je tegen een stootje kunnen en niet alleen maar veren verwachten. Het is een erg subjectief vak. Zoveel mensen, zoveel meningen. Ik zou me er niet zo snel door het veld uit laten slaan. Ik ben benieuwd naar je volgende serie.
|
|
 |
|
Jan | woensdag 23 juni 2010, 14:41 Beste Ton, Hier Jan weer. In een opwelling heb ik mijn eerste reactie geplaatst. De kritiek die ik gaf was, zoals ook de andere reacties melde, wel wat extreem. Ik heb daar ook spijt van. mijn excuses daarvoor. Ton, jou kunde als fotograaf stel ik zeker niet ter discussie. Ik heb op jou website gekeken en het niveau van die foto's zou ik zelf niet kunnen halen, complimenten daarvoor. Zo eerlijk ben ik ook weer  . Wat ik wel vind is dat het leuk is om wat meer afwisselingen te creëren. Dit is dus een uitdaging aan allen en leuk zou zijn als dit onderwerp uit meerdere reportages zou bestaan vanuit verschillende hoeken (landen/mensen). De volgende keer zal ik 2x nadenken voor ik een reactie plaats. Mvg Jan
|
|
 |
|
Frits | donderdag 24 juni 2010, 21:53 Kijk eens op 1X voor boeiende straatfotografie.
|
|
 |
 EdC | donderdag 24 juni 2010, 23:55 Beste Frits. Welke foto bedoel je? Met jouw link kom ik niet verder dan het hele overzicht van straatfotografie daar. Ik kan niet geloven dat jij alle straatfoto's daar boeiend vindt.
Ik ben een regelmatige bezoeker van 1x.com (wie niet?) en zie daar toch wel heel veel maniertjesfotografie, met een bijzonder voorkeur voor zwart-wit, fotobewerking en zwaar aangezette HDR. Soms zie ik daar bloempjes van inspirerende fotografie, maar vaker zie ik (naar mijn smaak) verschrikkelijk afgezaagde beelden.
Ik neem aan dat jouw opmerking een suggestie aan de bezoekers van Photofacts is en geen aansporing aan een fotograaf om zich in een keurslijf te dwingen.
|
|
 |
tonv | vrijdag 25 juni 2010, 02:56 @Frits Regelmatig kijk ik naar foto's op 1xcom. Ik zie daar veel van hetzelfde en een groeiend '1xcom-manierisme'. Natuurlijk zitten er geniale foto's tussen. Prima inspiratie maar ik kies heel bewust voor m'n eigen stijl die ik graag wil doorontwikkelen.
|
|
 |
tonv | zondag 4 juli 2010, 14:55 @gast, Leon, Ruud, Jan en anderen Na een half jaar intensief bloggen is het tijd een tussenbalans op te maken. Natuurlijk streelt het dat een vaste kern m'n werk waardeert maar ik heb me enorm geërgerd aan de agressieve, onbeschofte manier waarop een bepaalde groep mensen kritiek leveren. Ik vind het een beetje de omgekeerde wereld; als blogger span je jezelf in om kwalitatief hoogwaardige blogs te schrijven en vervolgens fungeer je als kop van Jut.
Ik sta op het principe dat bezoekers de inspanningen van de auteurs/bloggers waarderen en niet onnodig tegen ze aan schoppen. Dat is het afgelopen jaar helaas te vaak gebeurt en tot vervelens toe heb ik diplomatiek verzocht om daarvan af te zien en alsjeblieft met opbouwende kritiek te komen; bruikbare aanwijzingen waar je wat aan hebt, als het kan vakmatig verwoord.
Na een grondige overweging heb ik daarom besloten (voorlopig) te stoppen met bloggen. Ik weet het, het is jammer en zo voel ik het ook. Maar als mensen niet een beetje meer respect op kunnen brengen voor wat we hier doen zit er maar een ding op en dat is de stekker eruit. Misschien dat ik in de toekomst het bloggen hervat maar dat hangt van de ontwikkelingen op Photofacts af.
|