Photofacts Academy

Photofacts Academy; 100+ Fotografie Cursussen
Fotograferen wordt makkelijker en leuker

Boek

De Fotobijbels; Boeken over Fotografie
101 Praktische fotografietips voor betere foto's

Lading nieuwe producten van Leica

Lading nieuwe producten van Leica

vrijdag 15 september 2006, 11:31 | Elja Trum | 11.971x gelezen | 6 reacties

Leica heeft gisteren een hele range van nieuwe producten aangekondigd. De nieuwe Leica M8 is hieronder ongetwijfeld het paradepaardje. Deze lang verwachte body is helemaal in stijl met de Leica M-reeks (De eerste M3 kwam in 1954 op de markt). Hele legioenen fotograferen zweren bij deze Leica's. Persoonlijk heb ik de ophef nooit zo begrepen, maar voor de digitale opmars werd je pas als professionele fotograaf gezien als je een Leica op je borst had hangen.

» lees verder (266 woorden)

Olympus komt met E-400 digitale spiegelreflex

Olympus komt met E-400 digitale spiegelreflex

donderdag 14 september 2006, 09:12 | Elja Trum | 8.927x gelezen | 4 reacties

Ook Olympus kondigt vandaag hun nieuwste digitale spiegelreflex camera aan; de Olympus E-400. Ook de nieuwe E-400 heeft een 10,0 megapixel sensor, dust removel en 2,5 inch scherm (tegenwoordig eigenlijk wel de standaard op SLRs).

Olympus heeft bij deze introductie tevens twee nieuwe lenzen op stapel liggen; de Zuiko 14-42mm f/3.5 - f/5.6 (tevens de kit lens voor de nieuwe E-400) en een 40-150mm f/4.0 - f/5.6 lens.

Opvallend punt is dat Olympus aangekondigd heeft deze camera niet uit te gaan brengen in Amerika.

» lees verder (37 woorden)

Pentax komt met K10D digitale spiegelreflex

Pentax komt met K10D digitale spiegelreflex

donderdag 14 september 2006, 08:57 | Elja Trum | 12.666x gelezen | 6 reacties

Pentax kondigt vandaag hun nieuwe Pentax K10D spiegelreflex camera aan. Deze professionele spiegelreflex heeft een sensor van 10,2 megapixels (inclusief beeldstabilisatie), 11-punts autofocus systeem, dust removal en een stevige body.

» lees verder (82 woorden)

Adobe kondigt Photoshop Elements 5.0 aan

Adobe kondigt Photoshop Elements 5.0 aan

dinsdag 12 september 2006, 17:11 | Elja Trum | 8.719x gelezen | 0 reacties

Vandaag heeft Adobe de nieuwste versie van haar fotobewerkingsprogramma voor consumenten aangekondigd: Photoshop Elements 5.0. Uiteraard veel nieuwe speelgoedopties om je foto's op internet te zetten en om 'leuke' randjes om je foto's te maken, maar ook zitten er weer een aantal functionaliteiten in die we wellicht weer terug zien in de volgende versie van Elements grote broer.

Zo is het gebruik van Curves eindelijk toegevoegd en gelijk voorzien van een handige 'variations' achtige interface. Iets dat wellicht ook het gebruik van Curves in Photoshop vergemakkelijkt.
Met een prijs van zo'n 90 euro een stuk betaalbaarder dan Photoshop zelf. Photoshop Elements komt in oktober uit.

Bron: DPReview.com

» lees verder (82 woorden)

Hollands Next Top Model - Aflevering 2

Hollands Next Top Model - Aflevering 2

maandag 11 september 2006, 23:52 | Elja Trum | 13.932x gelezen | 0 reacties

Met de eerste exit was ik het niet eens, maar in de tweede exit vanavond kon ik me meer vinden. Stefanie vind ik met haar mannelijke kaaklijn al van meet af aan geen topmodel namelijk.

» lees verder (240 woorden)

Bekijkenswaardige editorial Italiaanse Vogue door Steven Meisel

Bekijkenswaardige editorial Italiaanse Vogue door Steven Meisel

maandag 11 september 2006, 19:47 | Elja Trum | 11.110x gelezen | 0 reacties

De Amerikaanse fotograaf Steven Meisel heeft voor de Italiaanse Vogue een serie mooie foto's gemaakt met als titel 'State Of Emergency'. De prachtige serie van vijftien opnamen waarin de modellen Hilary and Iselin hard aangepakt worden.

Ondanks de bagger uitvoering in korrelige flash afbeeldingen het bekijken waard. De setting en het thema zijn ook zeer toepasselijk juist voor vandaag.

» lees verder (240 woorden)

Photoshoot met Brenda

Photoshoot met Brenda

maandag 11 september 2006, 01:10 | Elja Trum | 11.883x gelezen | 0 reacties

De afgelopen dagen ben ik erg druk geweest met fotograferen. Eerst de bruiloft en afgelopen zaterdag een photoshoot met model Brenda voor mijn werk. Een goede oefening voor mijn studiokunsten. Dit was eigenlijk de eerste echter uitgebreide schoot die ik met mijn eigen studioset gehad heb. Eerder had ik nog niet het idee dat ik de flitsers goed onder controle had, maar afgelopen zaterdag begon ik toch echt redelijk door te krijgen wat ik nu eigenlijk aan het doen was.

» lees verder (409 woorden)

Een dagje huwelijksfotograaf

Een dagje huwelijksfotograaf

zaterdag 9 september 2006, 00:33 | Elja Trum | 11.534x gelezen | 0 reacties

Pff, ik kan wel zeggen dat ik kapot ben. Vooral mijn (kantoor)benen voelen zwaar; die zijn een dag lang staan en rondlopen duidelijk niet gewend. In het vervolg ga ik maar wat hardere limieten stellen aan de tijd die ik aanwezig ben om te fotograferen. Ik ben nu twaalf uur lang aanwezig geweest en dat is echt te lang.

» lees verder (288 woorden)


Photofacts wordt mede mogelijk gemaakt door


Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox

39.666 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook. Aanmelding beveiligd met Google reCaptcha.

Elja Trum

Elja Trum

Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!

Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over Photofacts
Om Photofacts.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid. akkoord