6. Welk camerasysteem is het beste?
Feitelijk zijn er drie camerasystemen: spiegelreflex, systeemcamera en compactcamera. Met alle drie is natuurfotografie mogelijk. Je persoonlijke keuze wordt bepaald door je ervaring, je voorkeur, je budget en je eisen.
Zonder tekort te willen doen aan alle andere keuzen wil ik vertellen wat mijn keuze is: ik gebruik vrijwel altijd een bridgecamera van Panasonic. Feitelijk is dat een uitgebreide compactcamera met een grote beeldchip.
Je zult begrijpen dat een spiegelreflex met een full size beeldchip en een top prime lens een veel betere kwaliteit bieden en toch maak ik deze keuze. Voor mij persoonlijk tellen mobiliteit en spontaan kunnen reageren meer dan absolute beeldkwaliteit.
Ik weet uit ervaring dat ik met deze camera een dag kan lopen, nooit het verkeerde objectief op de camera heb, en dat ik met een beperkt gewicht van ruim 900 gram tot 1440 mm brandpuntsafstand(!) bij me heb, wat voor wildlife (één van mijn favoriete onderwerpen) ideaal is.
Sinds ik met deze camera werk is (in absolute zin) mijn beeldkwaliteit wat verminderd maar mijn mogelijkheden en mijn creativiteit zijn met enorme stappen gestegen. Soms vraagt het wat 'out of the box' denken, om tot je persoonlijk keuze te komen.
Iedereen die aanloopt tegen het gewicht, de handling en de complexiteit van zijn apparatuur kan ik aanraden een top bridge camera te overwegen.
Qua mogelijkheden zijn ze vergelijkbaar met een spiegelreflex, qua bedieningsgemak met een systeemcamera (vanwege de elektronische zoeker) maar gewicht en zoombereik vergroten je slagkracht in het veld zonder afbreuk te doen aan je mobiliteit.