Photofacts Academy

Photofacts Academy; 100+ Fotografie Cursussen
Fotograferen wordt makkelijker en leuker

Boek

De Fotobijbels; Boeken over Fotografie
101 Praktische fotografietips voor betere foto's

Rob Dijkstra

Natuurfotografie tip: Laat je niet beperken door een fototentje

dinsdag 10 maart 2026, 15:30 door | 1.045x gelezen | 0 reacties

Fototentjes worden vaak gepresenteerd als dé oplossing om onopvallend wilde dieren te fotograferen. In theorie klinken ze ideaal: je creëert een schuilplek, minimaliseert verstoring en verhoogt je kansen op close-up beelden. Toch zijn er kanttekeningen bij het gebruik ervan.

Rode geus

Rode geuzen - f/3.5, 1/100s, 200 ISO @ 420mm

Allereerst is mobiliteit een groot nadeel. Een fototent opzetten en afbreken kost tijd, wat onpraktisch is als je snel van locatie wilt wisselen.

Bovendien zijn dieren vaak veel alerter dan gedacht. Ze merken subtiele veranderingen in hun omgeving op en kunnen de tent als een storend element zien, vooral als die plotseling verschenen is.

Daarnaast kan een tent een valkuil zijn bij wisselende lichtomstandigheden. Je zit vast aan één standpunt, waardoor je minder flexibel bent in compositie en belichting. Vaak is een strategische positie met natuurlijke dekking, zoals struiken of bomen, net zo effectief en veel minder omslachtig.

Wil jij ook gave foto's maken?

Probeer twee weken gratis onze online cursussen over fotografie. Je krijgt direct toegang tot meer dan 100 cursussen. Na twee weken vervalt je proeflidmaatschap automatisch. Je zit dus nergens aan vast.

14 dagen gratis fotografiecursussen kijken

Rob Dijkstra

Over de auteur

Rob is fotograaf, filmer en natuurgids. Onder de naam WILDvanNATUUR organiseert hij een groot aantal excursies en workshops voor hobbyfotografen en natuurliefhebbers in het gebied tussen Zuid-Duitsland, Denemarken en de Franse noordkust, op maximaal een dag autorijden.

0 reacties

    Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
    Deel als eerste jouw mening over dit onderwerp!

Deel jouw mening

Let op: Op een artikel ouder dan een week kan alleen gereageerd worden door geregistreerde bezoekers.
Wil je toch reageren, log in of registreer je dan gratis.

Live Fotografie Workshops

Verbeter jouw fotografie in de praktijk met een workshop van Photofacts Academy

Landschap en Compositie

Landschap en Compositie

woensdag 6 mei 2026

Bedafse Bergen, Uden (NB)

nog 6 plaatsen

Naaktfotografie op Locatie

Naaktfotografie op Locatie

woensdag 27 mei 2026

Sint Agatha (Noord Brabant)

nog 3 plaatsen

Flitsen op Locatie

Flitsen op Locatie

woensdag 10 juni 2026

Sint Agatha (Noord Brabant)

nog 8 plaatsen

Toon alle artikelen binnen Natuurfotografie
Cursus Luminar AI met Nando Harmsen
De Portretbijbel door Elja Trum

Photofacts wordt mede mogelijk gemaakt door


Ontvang wekelijks fotografietips in je inbox

40.047 fotografie enthousiastelingen ontvangen de tips al!
Meer over de wekelijkse mail. Of blijf op de hoogte via Facebook. Aanmelding beveiligd met Google reCaptcha.

Elja Trum

Elja Trum

Photofacts; alles wat met fotografie te maken heeft!

Wil je graag mooiere foto's maken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen binnen de fotografie? Photofacts plaatst leerzame artikelen die gerelateerd zijn aan fotografie. Variërend van product-aankondiging tot praktische fotografietips of de bespreking van een website. Photofacts bericht dagelijks over fotografie en is een uit de hand gelopen hobby project van Elja Trum. De artikelen worden geschreven door een team van vrijwillige bloggers. Mocht je het leuk vinden om een of meerdere artikelen te schrijven op Photofacts, neem dan contact op.Meer over Photofacts
Om Photofacts.nl goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid. akkoord